průjem

PRŮJEM 1.:Dobrý den. Prosím Vás, žena, zdravá, na žádnou nemoc se neléčím ani jsem se neléčila, 50kg, dostala jsem průjem a chce se mi zvracet. Teď je večer, co si mám vzít, nechci teď nikam chodit.

 

NEODKLADNĚ běžte za svým praktickým lékařem nebo na pohotovost!! Jako první pomoc Vám doporučím:

Před užitím léku si pečlivě prostudujte příbalový leták léku nebo se o jeho užití poraďte s lékárníkem nebo lékařem!

1. Proti zvracení zkuste popíjet brčkem vychlazenou Coca - Colu (jsou na toto použití různé názory, ale pokud ji můžete, tak v tuto večerní hodinu se Vám ji zřejmě povede rychle sehnat) nebo tablety zázvoru (pokud je máte doma) nebo kostky ledu, popř. ledová voda to by se žaludek taky mohl zklidnit.

2. Proti průjmu si vezměte černé uhlí (CARBOSORB, CARBOCIT) tabletu před užitím rozdrťte nebo rozkousejte a vezměte si DOSTATEČNOU dávku podle příbalového letáku) nebo Smectu

Tyto léky na sebe "nabalí" co v trávicím traktu "potkají".

3. Hylak Forte kapky (minimálně 2 hodiny po lécích z bodu 2., neberte jej s mléčnými výrobky)

Dodáte ty správné baktérie v takovém množství, které převýší ty "špatné", které Vám dělají problém.

4. Dodávejte tekutiny! (Např. různé druhy minerálek, šťávu z pomeranče, silný černý čaj)

5. Jezte lehkou netučnou stravu (suchary, suchý rohlík,..)

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.