první pomoc

PRVNÍ POMOC 1.: Co mám dělat, když jsem se opařila vařící vodou?

PRVNÍ POMOC 2.: Jak se postupuje u malých dětí, když něco polknou a zastaví se jim dech?

PRVNÍ POMOC 3.: Slyšela jsem, že při vysoké teplotě mohou děti dostat křeče. Co mám při křečích dělat?

PRVNÍ POMOC 4.: Jak mám postupovat, když někdo dostane epileptický záchvat?

PRVNÍ POMOC 5.: Syn dopoledne hrál venku (v létě) fotbal, asi moc nepil. Teď ho bolí hlava, zvrací, má mírnou teplotu. Co s tím?

PRVNÍ POMOC 6.: Venku je teplo. Matka má oblečen nátělník a plátěné kraťasy. Roční syn má dlouhé tepláky, tlusté ponožky, nátělník, triko s dlouhým rukávem, mikinu. Má červené tvářičky, mírně zvýšenou teplotu, je protivný.

PRVNÍ POMOC 7.: Hanička, 12 let, jela na kole v nepozornosti narazila do stromu, neměla na hlavě přilbu. Byla cca 10 vteřin v bezvědomí, po té, co nabyla vědomí, si nepamatuje, co předcházelo nehodě, opakovaně zvrací a udává intenzivní bolesti celé hlavy a krční páteře.

PRVNÍ POMOC 8.: Co mám dělat při uštknutí zmijí obecnou?

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.