náraz na kole do stromu

PRVNÍ POMOC 7.: Hanička, 12 let, jela na kole v nepozornosti narazila do stromu, neměla na hlavě přilbu. Byla cca 10 vteřin v bezvědomí, po té, co nabyla vědomí, si nepamatuje, co předcházelo nehodě, opakovaně zvrací a udává intenzivní bolesti celé hlavy a krční páteře.

 

Pícháním a štípáním do končetin se ujistěte, že je cítí.

1. Pokud je cítí, uložte dívku do stabilizované polohy na boku. Tak zabráníte vdechnutí zvratků a zapadnutí jazyka. Kontrolujte, zda dýchá a bije ji srdce. Zabraňte podchlazení. VOLEJTE RYCHLOU záchrannou pomoc!! Bude transportována na dětskou traumatologii.

2. Pokud je necítí, má zřejmě poškozenou páteř a míchu. VOLEJTE RYCHLOU záchrannou pomoc!! Bude transportována na dětskou traumatologii. Zpevněte ji krk a hlavu a zabraňte jejich pohybu!

3. Pokud je necítí, má zřejmě poškozenou páteř a míchu. VOLEJTE RYCHLOU záchrannou pomoc!! Bude transportována na dětskou traumatologii. Zpevněte ji krk a hlavu a zabraňte jejich pohybu! Pokud začne zvracet (= hrozí udušení), VELICE OPATRNĚ i SE ZPEVNĚNÍM hlavy a krku ji dejte mírně na bok tak, ať se nezadusí zvratky!!

Přeji Vám, ať se se žádnou takovou ani podobnou nehodou nesetkáte!

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.