Vlasy

POZOR: Informace nemusí mít prokázaný klinický účinek, jde o rady babek kořenářek! (http://nedejmesiprirodu.cz/)

 

1. Nejméně dvakrát týdně vlasy proplachovat v čaji z kopřiv s pár kapkami citrónu nebo octa. Při nadměrném vypadávání vlasů.

2. 100 g kopřivy zalejeme 0,5 litrem vařící vody a po vychladnutí přidáme půl litr 4% octa. Vlasy proplachujeme denně po dobu deseti dnů. Pro zlepšení kvality vlasů.

3. Vaječno - olejový zábal: 1 žloutek + olej (nejlépe ricínový, protože je v poměru 1:10 rozpustný ve vodě) + pár kapek citrónu = smíchat, nanést na vlhké vlasy. Nechat zapařit (např. dát vlasy pod koupací čepici). Po cca 15minutách dobře opláchnout. Pro výživu vlasů.

4. Vaječno - pivní zábal : 1 žloutek + 30ml piva = smíchat, nanést na vlhké vlasy. Nechat "zapařit" (např. dát vlasy pod koupací čepici). Po cca 15 minutách dobře vymýt. Pro výživu vlasů.

5. 20g sušeného mletého kořenu nebo listů lopuchu necháme luhovat ve 1/4 litru teplé vody. Přecedíme přes husté sítko. Proplachujeme vlasy. Při nadměrném vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

6. 50g květu lípy zalejeme 1 litrem vody a necháme 30 minut luhovat.Podle potřeby zředíme vodou a následně ve zředěném výluhu proplachujeme vlasy. Vlasy jsou lesklé a voní medem.

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.