Třezalka tečkovaná

 UVEDENÉ informace JSOU URČENY PRO DOSPĚLÉ!!

Nezjišťovala jsem, zda třezalku mohou děti, těhotné, kojící!

POZOR: Informace nemusí mít prokázaný klinický účinek, jde o rady babek kořenářek! (http://nedejmesiprirodu.cz/)

 

Třezalka tečkovaná 

Má celkově uklidňující účinek, hlavně u nemocí trávicí soustavy, nemocí vyměšování, které jsou spojené se žaludečními, žlučníkovými, jaterními a ledvinovými obtížemi.

Je doporučována také při podrážděnosti a poruchách spánku.

Olej z třezalky se používá na suchou, popraskanou kůži, popáleniny, omrzliny, hemoroidy.

POZOR, třezalka může u některých citlivých osob způsobit fototoxicitu! Při užívání třezalky se nedoporučuje slunění!! 

 

POZOR, VELICE důležité!!!

Před užitím třezalky se ujistěte, že se třezalka "nepere" s léky, které užíváte. Tuto informaci vždy naleznete v příbalovém letáku léku, který užíváte.

U některých léků může totiž třezalka způsobit, že léky účinkují méně nebo vůbec,

u jiných léků může zase třezalka způsobit, že lék účinkuje více, než by měl.

Např. třezalka může snížit účinek některých léků na epilepsii, hrozí pak vznik epileptických záchvatů. Třezalka může také snížit účinek některých antikoncepčních tablet. Což jsou jen dva příklady z celé řady léků, které se s třezalkou "perou". (Tato situace je způsobena tím, že třezalka v játrech zvyšuje hladinu látek, které zpracovávají některé léky.)

Dávkování:

Třezalka se užívá při žlučníkových, žaludečních potížích, při předrážděnosti a nespavosti v dávce 1 kávová lžička na sklenici vařící vody, pije se vlažná 2 x denně.

 

 

     

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.