Jak si dát oční mast?

Popisuji situaci pro praváka. Leváci prosím promiňte, postupujte opačnýma rukama;-)

1. Odšroubujte uzávěr a proražte otvor do tuby podle návodu výrobce.

2. Umyjte si obě ruce.

3. Přibližně 0,5 - 1 cm masti, která se vytlačila z tuby, vyhoďte (kdyby se do ní náhodou dostala nečistota při výrobě uzávěru)

4. Naneste si na ukazováček pravé ruky mast.

5. Ukazováček levé ruky dejte na vnější koutek ošetřovaného oka a "udělejte ze sebe Číňana" (máte mezi horním a dolním víčkem ošetřovaného oka úzkou štěrbinu)

6. Ve směru od vnitřního koutku (tj. kde je nos) k vnějšímu koutku ošetřovaného oka jeďte po vzniklé štěrbině (viz. bod 5) pomalu ukazováčkem pravé ruky s mastí.

7. Jakmile pohyb zakončíte u vnějšího víčka, levou rukou vnějším víčkem jemně pohybujte několikrát nahoru a dolů. (tj. ke stropu a k podlaze, pokud sedíte;-)

8. HOTOVO! Otevřete ošetřované oko. Pokud chvíli vidíte špatně (jakoby v mlze), je to v pořádku, mast je na svém místě:-)

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.