Léky na vysoký tlak

Mýtus: Jsou návykové, tělo si na ně zvyká, a pak mám vysoký tlak. Vezmu je jen občas.

Skutečnost: Člověk má vysoký tlak, protože si tím, jak žije (cigarety, stres, tučná strava,zvýšený cukr v krvi, apod.) zúžil žíly.(Když hadici zevnitř nečím obalíte, taky v ní bude vyšší tlak.) Rozhodně není vysoký tlak z léků na vysoký tlak!

Léky na tlak upravují pacientovi tlak na normální hodnotu, při které nejsou žíly zatěžovány více, než na co jsou "Bohem vyrobeny".

Problém je, že tělo se vysokému tlaku přizpůsobuje, takže má člověk pocit, že je zdravý, ale žíly vysokým tlakem "dostanou zabrat"- a to všechny žíly - v očích, v mozku, okolo srdce, prostě v celém těle.

Proto se spolu s léky proti vysokému tlaku doporučují i další opatření, aby se žíly dále zevnitř neničily, tj. život bez cigaret, bez tučných jídel (v tučných jídlech je cholesterol, který žíly ničí zevnitř), s rozumným množstvím cukru, bez stresu,.. a žíly se dále nezužovaly.

Vynechání léku způsobí změny tlaku, které jsou pro žíly špatné. (Jako když v zahradní hadici měníte tlak..určitě hadice déle vydrží, když má stále stejný tlak tekoucí vody, který je tak vysoký, na který byla hadice vyrobena.) 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.