Vzala jsem si málo léků, takže mi do konce dovolené nebudou stačit, ale to nevadí.

NE.

To rozhodně vadit bude!

JSTE V ČESKU

Jakmile zjistíte, že máte málo léků, běžte za nejbližším praktickým lékařem, ať Vám lék předepíše.

I když u lékaře nejste v evidenci, vykáže svoji práci Vaši pojišťovně jako "neodkladnou péči" a to i v případě, že s Vaší pojišťovnou tento lékař nemá smlouvu!

Lék Vám napíše na Vaši úhradu, tj. budete si jej celý platit sama. Co se dá dělat...ale máte jistotu, že Váš zdravotní stav bude pořád stejný a to je za všechny peníze:-)

 

 

DOVOLENÁ V ZAHRANIČÍ

Pokud jste na dovolené v zahraničí, opět, musíte jít za lékařem.

 

V zahraničí může být problém zjistit, jaký lék vlastně užíváte.

Proto kontaktujte svého ošetřujícího lékaře nebo někoho, kdo může u Vás doma zjistit nejen název krabičky, ale také léčivou látku a její množství.

V zahraničí mohou mít stejné léky od stejné farmaceutické firmy různý název. Proto je vedle názvu podstatné složení (např. PARALEN tablety, paracetamolum 500 mg nebo SEREVENT DISKUS, salmeterolum 500 mikrogramů v jedné dávce, atd. ).

Pokud lékař v zahraničí nezná český název léku, který uvádíte, napíše Vám lék se stejnou léčivou látkou ve stejném množství, který se používá v jeho zemi.

Pokud se Vám stane, že lékař netuší a nechce se mu zjišťovat, jaký je název léku, který obsahuje Vámi uváděné léčivé látky a jejich množství, zajděte s dotazem do lékárny. Lékárníci se v lécích orientují více než lékaři.

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.