Po císařském řezu nebudete kojit

Mýtus: Po císařském řezu nebudete kojit

Skutečnost: Nesmysl. Dětské sestry to říkají rodičkám, protože s dítětem, kterému dají láhev s umělou výživou mají opravdu málo práce! A tvrdí to i sestry, jejichž nemocnice se honosí titulem "přátelská kojení", jako třeba v liberecké nemocnici!

1. Mějte trpělivost. Dítě si přikládejte, zkoušejte mu dát bradavku do pusinky. Když nechce, stačí, když Vám leží u odhaleného prsu. Reflex se spustí - možná o pár dní později než po "klasickém" porodu, ale vytrvejte a věřte si, ono příjde!!

2. Odstříkávejte několikrát denně své mléko odsávačkou. Nevadí, že je ho zpočátku málo = každá nějak začínala;-)

3. Svému miminku dávejte ALTERNATIVNÍM způsobem (hadičkou, lžičkou) své mléko. Dokud máte svého mléka málo přidávejte alternativním způsobem umělé mléko.

Alternativní způsob podání musíte zvolit! Když dáte miminku láhev, tak dudlík má v pusince jen kousek. Ovšem pokud mu dáte prs, má Vaši bradavku v celé pusince. Proto saje jiným způsobem z láhve a jiným způsobem z prsu. (A samozřejmě pro dětské sestry, které takový mýtus tvrdí je jednoduší krmit dvě děti naráz z láhve než jedno dítě laternativním způsobem!

4. Mějte trpělivost, vydržte, kojit budete.

5. Hodně o kojení naleznete na www.kojeni.cz

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.