2 lžíce soli do misky vody proti rýmě = NESMYSL!

08.12.2014 23:49

V televizní reportáži jedné nejmenované privátní televize se v neděli 7.12. objevila informace, že při rýmě je dobré si nos proplachovat solným roztokem. S tím se dá souhlasit.

Reportér ovšem uvedl naprostý nesmysl, že si rozpustíte 2 plné polévkové lžíce soli v misce vody. To tedy ROZHODNĚ NE!! Takovou koncentrací si nosní sliznici, která je z rýmy už tak hodně prokrvená a "dostává zabrat", doničíte úplně.

Množství soli stačí daleko menší, navíc záleží, komu takový roztok soli budete kapat do nosa!!! (Humorné bylo, že sám pan redaktor během reportáže poznamenal něco ve smyslu, že to pálí - ano, taková koncentrace soli ve vodě není pro nosní sliznici to pravé ořechové;-)

Navíc pan redaktor ukazoval, jak nasává solnou vodu do nosa, ale zapomněl upozornit, že se při takové činnosti může člověk utopit - takže, prosím, POZOR!

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.