PROSPĚŠNÝ ALKOHOL

07.11.2017 11:11

Jak je "prospěšný alkohol" ukazují následující tabulky (první je pro ženy, druhá pro muže).

Konkrétně čísla v tabulkách ukazují, jaké je u lidí do 70 let, kteří denně pijí v tabulce uvedený počet standardních alkoholických nápojů, riziko vzniku onemocnění (morbidita) nebo úmrtí (mortalita) na různé nemoci, jako je rakovina prsu (karcinom prsu), krvácející mozková mrtvice (hemoragická CMP), mozková mrtvice, při které krev mozku nepřivede kyslík (ischemická CMP), cukrovka (diabetes mellistus), vysoký krevní tlak (hypertenze), poškození jater (cirhóza).

Alkohol prospívá: vzniku nemocí a předčasnému úmrtí, to je pravda!

Vysvětlení např. 1. řádek první tabulky: U žen, ktreré pravidelně pijí 5 alkoholických nápojů denně vzrůstá o 193 % riziko, že onemocní rakovinou prsu oproti ženám, které alkohol nepijí.

 

Převzato: Miovský M, Pozitivní vliv umírněného pití alkoholu na lidské zdraví: marné hledání třetí strany mince. http://www.mzcr.cz/dokumenty/mz-crneni-mozne-dele-mlcetalkohol-neni-lek-_13691_3692_1.html

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.