COVID: záchvat strachu

Pokud by Vás pod tíhou negativních zpráv zachvátil panika, strach, úzkost, tak:

1. Okamžitě z hlavy vyhoďte všechny myšlenky typu "co bude za týden...za měsíc..za rok...".

2. Začněte myslet na své nejbližší úkoly: co budu vařit na oběd, na večeři - prostě myslete jen a jen na bezprostřední budoucnost - pomáhá to!

3. Pokud nechodíte do práce, na každý den si naplánujte nějakou činnost - určitě má každý z nás spoustu věcí, které nestihnul dělat: třeba si chtěl přečíst celou knihovnu, chtěl se naučit háčkovat, naučit se hrát šachy, atd.

4. Co bude za měsíc, za rok, za dva roky stejně nevyřešíte! Tak proč se tím zabývat a ničit se? Prostě, plánujte maximálně nejbližší den:-)

 

Vyhledávač psychiatrické ambulance

Krizové linky a centra, kde člověk může přijít pro pomoc rovnou mívají psychiatrické nemocnice pod názvy "krizová centra" (https://bohnice.cz/krizova-pomoc/ nebo Brno FN: Ambulance Krizového centra - 532 232 078 a Linka naděje (anonymní telefonická pomoc) - 547 212 333

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.