Doporučení domácnostem - vybavení lékárníčky

 

DOPORUČENÍ ODBORNÍKŮ Z TOXIKOLOGICKÉHO CENTRA:

všechny domácnosti, zejména ty, kde vyrůstají malé děti, by se měly vybavit alespoň jedním balením aktivního (černého) uhlí (přípravky Carbosorb nebo Carbotox).

Optimální je mít v zásobě pro každé dítě v rodině jedno balení přípravku.

V řadě případů podání několika tablet aktivního uhlí laikem zamezí rozvoji příznaků otravy, nebo alespoň průběh otravy zmírní.

O tom, kdy je třeba aktivní uhlí podat, nebo kdy je naopak jeho podání nežádoucí, rozhodne konzultace s odborníky z toxikologického centra, tel. číslo 224 919 293 nebo 224 915 402

 

 

 

Převzato z: http://www.tis-cz.cz/

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.