Těhotenství a kyseliny listová

TĚHOTENSTVÍ a kyselina listová

ZÁSADNÍ je dostatečný příjem kyseliny listové pro těhotné ženy, aby měly zdravé miminko!! Důsledkem nedostatku kyseliny listové v těle těhotné ženy jsou potraty, vrozené vady a poruchy vývoje.

Užívání kyseliny listové se doporučuje už v době plánování těhotenství.

Ženy s epilepsií užívají vyšší dávky kyseliny listové a užívají je delší dobu před plánovaným těhotenstvím - PORAĎTE SE se svým neurologem a své těhotenství si naplánujte (= alespoň 6-12měsíců před plánovaným otěhotněním, raději delší dobu. Neurolog se bude snažit na dobu Vašeho těhotenství optimalizovat Vaši léčbu antiepileptiky (= ideálně se Vám bude snažit dát na dobu těhotenství jedno antiepileptikum v co nejnižší dávce)!

Nedostatek kyseliny listové mohou mít mladé maminky těsně po vlastní pubertě, předchozí porody dvojčat, trojčat; porody jdoucí rychle po sobě.

KAŽDÁ ŽENA, která chce otěhotnět, popř. která je těhotná má užívat kyselinu listovou! Nestačí zvýšený příjem kyseliny listové v potravě!

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.