Proč mám brát antibiotika pravidelně?

2. Proč mám brát antibiotika pravidelně?

Baktérie na své zničení potřebují určitou koncentraci antibiotika v té tělesné tkáni, ve které se usadily. (např. průduška, kost,..)

Tím, že antibiotika berete pravidelně zajistíte, že koncentrace v zasažené tkáni je v takové koncentraci, která ničí baktérie. (Jako když by jste chtěli týden udržovat stálou hladinu alkoholu v krvi mezi 0,5 - 0,7promile. Taky by jste pili menší množství alkoholu, vícekrát denně.)

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.