Proč mám brát s antibiotiky jogurty?

6. Proč mám brát s antibiotiky jogurty?

Antibiotika, bohužel, ničí v těle i ty baktérie, které jsou pro tělo potřebné. Pokud k tomu dojde ve střevech, pacient dostane průjem (ženy mohou "dostat" výtok z pochvy - viz.na tomto webu "otázky a odpovědi".). Proto je dobré v průběhu léčby antibiotiky brát zakysané mléčné výrobky typu jogurt, kyška, apod. nebo přípravky s probiotickou kulturou nebo Hylak gtt.

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.