Co je primární bolest hlavy

Bolest epizodická, opakující se, stereotypní, vzniká bez zjevné příčiny a mohou ji vyvolat nějaké provokující faktory - pak se jedná o PRIMÁRNÍ BOLEST HLAVY

 

PRIMÁRNÍ BOLEST HLAVY: 1)

tenzní bolest hlavy

migréna

cluster headache

různé bolesti hlavy (idiopatická, chladová, vzniklá při sexu (POZOR, odlišit od sekundární bolesti hlavy, která může náhle vzniknout při sexu!), ze zevní komprese, při kašli)

 

ZÁKLADEM je rozlišit PRIMÁRNÍ od SEKUNDÁRNÍ bolesti hlavy!

 

 

ZDROJ:

1. Mastík J.: Primární bolest hlavy, Interní Med. 2010, 12(3)

 

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.