Menstruační migréna

 

MENSTRUAČNÍ MIGRÉNA 4)

 

Menstruační migréna je podtyp migrény bez aury.

Její výskyt je vázán na perimenstruační období (= období před menstruací) a menstruaci.

Pravá menstruační migréna – migrenózní záchvaty jsou výlučně 1.dne menstruace plus 2dny před a po tomto dni(= 5dnů) nejméně ve dvou nebo třech cyklech za sebou. Má jej 10% pacientek s migrénou bez aury

Nepravá menstruační migréna – záchvaty jako u pravé menstruační migrény + i kdykoliv mimo toto období; asi 50% pacientek s migrénou bez aury

 

Léčba patří do rukou lékaře!

Jako první pomoc můžete zvolit paracetamol nebo ibuprofen (Před užitím jakéhokoliv léku si pečlivě pročtěte příbalový leták léku!)

 

 

ZDROJ:

4. Mastík J.: Léčba menstruační a perimenstruační migrény, Neurol. Pro praxi, 2008, 9 (6)

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.