Druhy hemoroidů

ZAJDĚTE s hemoroidy za lékařem, ať potvrdí, že se jedná o hemoroidy!!

Druhy hemoroidů:

Vnitřní hemoroidy: Jsou výdutě žilních pletení ve stěně análního kanálu provázené vazivovými změnami. Postižená je oblast mezi střední a horní třetinou análního kanálu. Při břišním lisu (těžké námaze) krev teče do hemoroidálních pletení a hemoroidy se zvětšují.

Zevní hemoroidy: Prosvítají cirkulárně okolo řitního otvoru pod perianální kůží. Jsou měkké, nebolestivé, nikdy nekrvácí. Při akutních řitních zánětech se překrví, naplní krví a pacient má pocit tlaku.

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.