Zakázané léky, tedy léky kontraindikované

Protože u Parkinsonovy nemoci je málo látky, která se jmenuje dopamín (vysvětlení v odpovědi 4), je zakázáno užívat všechny léky, které by mohly jeho množství dále snižovat a tak zhoršovat příznaky Parkinsonovy nemoci.

Jde o např. o:

  • klasická neuroleptika: Haloperidol, Plegomazin, Tisercin
  • prokinetikum = lék stabilizující pohyb cest v zažívacím traktu = léčivá látka metoclopramid (Degan, Cerucal, Paspertin)
  • antiemetikum = lék proti zvracení = Torecan
  • některá vazodilatancia - Cinarizin, Stugeron, Cinnabene, Arlevert

 

  •  

Štítky

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.