Co ovlivní správnou erekci (= ztopoření penisu)?

 

  1. biologické faktory (anatomické, dobře fungující cévní, nervový a hormonální systém (např. při poškození cév (kouřením, cukrovkou, zvýšeným cholesterolem v krvi) může dojít k poruše erekce; při poškození nervového vedení může dojít k porucjám erekce; když se nevyplavují hormony)
  2. psychické faktory (sebevědomí, když muž nemá depresi, nemá stres z práce, nemá stres z nezaměstnanosti. apod.)
  3. sociální faktory (funkční partnerský vztah, podporující partnerka (jednou přišel do lékárny mladý muž s receptem na lék proti impotenci, který měl užívat ve vysoké dávce - jeho partnerka byla tak "úžasná" - hádavá, ukřičená, zamračená, nepěkná, že zřejmě ona byla příčinou jeho problémů..) 

 

 

ZDROJ:

Šrámková T.: Denní terapie erektilní dysfunkce pro koho a s jakými riziky? Interní Med, 2011; 13(6)

kurzívou - citace autorky

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.