Průjem zhutňující látky

 

2. Adsorbencia (= zastaví průjem)

CARBOCIT, CARBO - MEDICINALIS, CARBOSORB (= černé uhlí)

Nejdříve pro děti od 3 let! Může ovlivnit vstřebání jiných léků, proto jiné léky berte minimálně půl hodiny před černým uhlím nebo alespoň 2 hodiny po černém uhlí. Může snížit účinek antikoncepce!

POZOR, na trhu je i CARBOTOX (= černé uhlí + thiosíran sodný), který má ovšem jemně projímavý účinek (což dělá thiosíran sodný) = je nejlepší ho dávat u akutních otrav!)

Naváží na sebe „co potkají v žaludku a ve střevech“ a celé se zase vyloučí (pro představu, jako když vytíráte hadrem podlahu = čím větší hadr, tím na sebe nabere více smetí)

Proto je nutná dostatečná dávka (např. CARBOCIT, dávka pro dospělé a mladistvé obvykle 2 - 4 tablety 3 - 4 krát denně, u průjmu obvykle 4 - 5 tablet 3 - 4 krát denně.

a velká plocha = čím větší plocha, tím více věcí na sebe navážou a dostatečná plocha (proto je třeba černé uhlí rozkousat nebo nechat rozpadnout (nerozpustí se!) ve vodě a vypít). Stolice je černá (uhlí se do těla nevstřebá a vyleze stolicí ven.)

 

SMECTA sáčky (Léčivá látka je diosmectitum)

Mohou i děti do 1 roku. POZOR, hlavně u dětí doplňovat u průjmu tekutiny!!! Nejlépe přípravek Kulíšek.

Může ovlivnit vstřebání jiných léků, proto jiné léky berte minimálně půl hodiny před černým uhlím nebo alespoň 2 hodiny po černém uhlí. Může snížit účinek antikoncepce!

 

Před užitím léku si pečlivě prostudujte příbalový leták nebo se poraďte s lékařem nebo s lékárníkem!

Příbalový leták, aktualizace 26.7.2013:

CARBOCIT , CARBOSORB, SMECTA

pro aktuálnější verzi se podívejte na www.olecich.cz

 

 

 

  

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.