Opioidy

 

5. Opioidy

IMODIUM (Léčivá látka je loperamid)

Loperamid se váže ve stěně střevní a výsledkem jeho účinku je zklidnění propulzní peristaltiky a prodloužení doby střevní pasáže. Loperamid zvyšuje tonus análního sfinkteru (napětí svěrače konečníku), a snižuje tak inkontinenci (= odchod stolice) a nutkání na stolici.

Loperamid se vstřebává, ale do celkového tělního oběhu téměř neprostupuje. I když jde o opioid, při normálních dávkách mozek neovlivní.

Před užitím léku si pečlivě prostudujte příbalový leták nebo se poraďte s lékařem nebo s lékárníkem!

Příbalový leták, aktualizace 26.7.2013:

IMODIUMIIIMIMIMODIIMODIUM

pro aktuálnější verzi se podívejte na www.olecich.cz

 

REASEC - Léčivá látka je difenoxylát (může ovlivnit mozkové funkce!! POUZE NA LÉKAŘSKÝ PŘEDPIS!!)

 

 

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.