Změny těla od 45.let

Fyziologické změny

S věkem (od 45.roku u mužů, u žen od 48.roku) dochází ke změnám v zastoupení tukové a svalové tkáně ve prospěch tukové tkáně, kdy se tuk hromadí v oblastech prostoru břicha a orgánů. Průměrné zastoupení svalové hmoty je u populace nad 65let kolem 12-18%.

V souvislosti s poklesem výkonu svalů dochází také k poklesu energetických nároků (o 350-750 kcal/den; ale dostatek bílkovin ve stravě je nutný i ve starším věku!!)

 

 

ZDROJ:

Malá E., Krčmová I., Burešová E., Jurašková B.: Výživa ve stáří; Interní Med 2011, 13 (3), 111-116

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.