Léky

Léky:

Náhradní léčbou jsou tři léčiva.

Nikotin:

Léčba nikotinem zabraňuje abstinenčním příznakům.

Nikotin je volně prodejný bez receptu ve formě náplastí, žvýkaček, inhalátoru, pastilek a mikrotablet.

Z náplasti se nikotin vstřebává pomalu, ale kontinuálně a po celý den, zatímco z orálních forem rychleji a krátkodobě (pomohou v krizi). U silně závislých kuřáků je nejlepší kombinace perorálních (tj.těch, které se polykají) forem a náplasti.

Zároven s perorálním nikotinem nelze jíst a pít – nikotin by se nevstřebal.

Dávkování se většinou upravuje během léčby podle toho, zda pacient pociťuje abstinenční příznaky (pokud ano, je třeba dávku zvýšit). Mezi abstinenční přízmaky patří deprese, zvýšená chuť k jídlu, nesoustředěnost. Pro kuřáky, kteří však nejsou schopni přestat s kouřením najednou, je možnou alternativou i postupná redukce počtu vykouřených cigaret s dodáním adekvátní dávky nikotinu. Náhradní terapie nikotinem zdvojnásobuje úspěšnost.

Vareniklin

Bupropion. První týden se užívá 1tableta (150mg) ráno, pak se u většiny pacientů vytitruje na 2x150mg. Pacient většinou přestává kouřit během druhého týdne léčby. Terapie Bupropionem zdvojnásobuje úspěšnost při odvykání kouření.

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.