Alergie

Alergie je přehnaná reakce organismu na alergen.

Může vzniknout v kterémkoliv věku!

Alergenem jsou hlavně malé bílkoviny, které jsou součástí pylů stromů, rostlin, roztočů, domácího prachu, srsti, peří, plísní, jed hmyzu (včely, vosy,..), potravin, latexu, chemikálie, atd.

Alergie se projevuje v dýchacích cestách, v očích a na kůži.V těžkých případech může dojít k anafylaktické reakci (alergenem potravina, jed létajícího hmyzu,..)

Alergen by se měl vyloučit z života člověka, pro kterého je alergen alergenem. Někdy to jde (potraviny), někdy méně a spíše množství alergenu snížíme (vlhký úklid, pračky vzduchu, atd.), jindy je alergen neodstranitelný (např. pyly:-(

 

Na tomto webu jsou články k tomuto tématu:

Léčba alergické rýmy,

Anafylaktická reakce,

na webu provozovaném Českou lékárnickou komorou www.LekarnickeKapky.cz jsou tyto články:

Alergie

Alergická reakce

Diagnostika alergie

Pylový kalendář

Anafylaxe

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.