Mohu se při onemocnění epilepsií opalovat?

Ano.

Zajistěte svému tělu dostatek tekutin, pokrývku hlavy, krémy na opalování s potřebným ochranným faktorem, zabraňte přehřátí organismu.

Nikoliv sluníčko, ale přehřátí organismu a nedostatek tekutin mohou být vyvolávacím faktorem epileptického záchvatu.

Také se ujistěte, že neberete antiepileptikum, které má v příbalovém letáku uvedeno, že je fototoxické. Pokud takové antiepileptikum užíváte, poraďte se o opalování se svým neurologem.

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.