Mohu při epilepsii plavat?

Záleží na typech záchvatů, které jste měl/a nebo máte a na tom, zda jste delší dobu bez záchvatů (bez léčby nebo s léčbou).

Pokud záchvaty máte, plavání rozhodně nedoporučuji, ať se neutopíte!!

Poraďte se se svým neurologem! Obecně, pokud jste - ač s léčbou nebo bez léčby - delší dobu bez záchvatů (aspoň rok), můžete plavat, pokud budete blízko břehu nebo v bazénu, v plavací vestě a zajistíte, že s Vámi bude plavat někdo, kdo Vám poskytne první pomoc a nenechá Vás utopit se, kdyby jste dostal/a při plavání záchvat!!!

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.