Druhy alergické rýmy

Druhy alergické rýmy

Sezónní alergická rýma - vzniká jako reakce na sezónně se vyskytující alergeny (pyly) Je část celkového onemocnění, které se označuje jako polinóza.

Kromě příznaků alergické rýmy jsou přítomny i alergický zánět spojivek (konjunktivitida), částé projevy astmatu nebo zvýšené reaktivity bronchů, kožní projevy, a hlavně u dětí také celkové příznkay jako je bolest hlavy, ospalost, porucha koncentrace, někdy i subfebrilie.

Celoroční alergická rýma – vzniká jako reakce na celoročně se vykytující alergeny, nejčastěji prostředí v budovách jako jsou roztoče, domácí zvířata a plísně nebo také alergeny z pracovního prostředí (např. latex, chemikálie,..). Alergen působí dlouhodobě a v menších dávkách. Většinou převažuje kongesce sliznic s neprůchodností nosu, svědění nebývá časté, postižení očí prakticky není. Po delší době již nejsou projevy spojeny s vyvolávajícím prostředím.

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.