Opruzeniny

Doporučila bych (přirozeně dospělí mohou masti, které jsou určeny dětem;-):

Před užitím léku si pečlivě pročtěte příbalový leták!

Rybilka (dětská mast proti opruzeninám) nebo Rybí mast (už podle názvu: mast obsahuje rybí olej, někomu může vadit tato přirozená rybí vůně; špatně se pere z oblečení)

Baby Sebamed krém na opruzeniny (dětská mast proti opruzeninám)

Bepanthen krém nebo mast (krém bude jemnější), Calcium pantothenicum (přípravky s pantenolem = jeden z vitamínů B; dá se třeba použít i na kůži, která je podrážděná sluncem.)

 

Dospělý můž použít taky Ondřejovu mast (obsahuje levandulový olej - tedy voní levandulí; dětem není doporučován!)

 

Přirozeně na trhu je daleko více přípravků.

 

Štítky

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.