Hnisavá rýma

Je to KOMPLIKACE běžné rýmy.

 

S hnisavou rýmou (= žlutá až žlutozelená, hustá; může ucpávat kanálky v čelní dutině až z toho bolí hlava) - doporučuji jít k lékaři!!

S pacientem v dětském věku jít k lékaři OKAMŽITĚ!! HROZÍ ORL komplikace!!

 

Jinak zdravému dospělému pacientovi se mohou dát (POUZE jako PRVNÍ POMOC):

např. Pamycon kapky +

přípravek s pseudoefedrinem (= uvolnění dutin; raději v tomto případě kombinaci s ibuprofenem (např. Modafen, Nurofen Stopgrip), pokud ibuprofen nemůžete, pak pseudoefedrin v kombinaci s paracetamolem (např. Coldrex horký nápoj, Coldrex MaxGrip) Přípravky s pseudoefedrinem jsou oblíbený lék českých feťáků, ale po jednom balení se z Vás feťák nestane, nicméně PEČLIVĚ si pročtěte příbalový leták!!) +

inhalace Vincentky (nebo slané tekutiny) +

pít dostatek tekutin +

po ukončení akutního stádia nahřívání "červenou" lampou (solux) po dobu minut

POZOR = tato informace slouží POUZE jako první pomoc pro jinak zdravého dospělého pacienta v případě nedostupnosti lékaře!! LÉKAŘE KONTAKTUJTE OKAMŽITĚ, jakmile je to možné!!

 

U rýmy je DŮLEŽITÉ, aby zůstala tekutá!! Proto DOSTATEK TEKUTIN!!

Pokud hlen u rýmy zhoustne a změní barvu, BĚŽTE za lékařem!!! HROZÍ VÁŽNÉ ORL KOMPLIKACE a návštěva lékaře ORL!!

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.