Léky a látky zvětšující objem stolice

Léky a látky zvětšující objem střev

1. Zvětší objem střev a tak vyvolá stáhnutí střeva za střevním obsahem a povolení střeva před střevním obsahem. Výsledkem je posunutí střevního obsahu směrem ke konečníku. (tj. obsah ve střevě se zvětší a reflexně jej střevo vypudí ven)

Bobtnavé látky

- Jsou nerozpustné a nevstřebávají se. Ve střevě přijmou do sebe tekutinu, tím nabobtnají.

- Otruby, lněné semeno, plantago

- Je potřeba přijímat tekutinu, aby látky mohly nabobtnat a nezpůsobily střevní neprůchodnost

- Pozor na možnost omezeného vstřebání některých léčiv, které se užily spolu s bobtnavou látkou!!

- Pozor při chorobném zúžení střeva!!

- Glycerinové čípky (SUPPOSITORIA GLYCERINI): nevstřebají se. Dojde k nabobtnání a reflexně se dostaví stolice. Je nutné zasunout čípek dostatečně hluboko. Pokud není pozorován účinek (cca do 20minut), podá se další čípek. Může vzniknout návyk, proto se doporučuje užívat je maximálně týden v kuse!!

 

GLYCERINOVÉ ČÍPKY - příbalový leták z 5.8.2013, pro jeho aktualizaci se podívejte na www.olecich.cz

 

 

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.