Komplikace běžné rýmy

Při stupňování příznaků místních i celkových je NUTNÉ jít za lékařem.

V některých případech (objevení otoku kolem oka dětí, stoupající teploty se zaujetím hlavy, zvracení, další příznaky meningismu) je NUTNÉ jít za specialistou do nemocnice!!!

Komplikací je bakteriální superinfekce, pokud však sekrece v průběhu několika dnů (nejvýše týden) spolu s příznaky ustupuje, není třeba více dělat.

Pokud potíže spojené s rýmou neustupují nebo se zhoršují je třeba jít za lékařem!

Mohlo by dojít k rozšíření bakteriálních infekcí do paranazálních dutin (= dutiny v hlavě okolo nosa). Hnisavý zánět se může rozšířit do oblasti hltanu,  středního ucha nebo do dolních dýchacích cest. Vzácně i očnicové a nitrolební komplikace. 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.