Pohanka

POZOR: Informace nemusí mít prokázaný klinický účinek, jde o rady babek kořenářek! (http://nedejmesiprirodu.cz/)

 

Pohanka obecná mimojiné obsahuje rutin, vitamíny skupiny B, vitamín E a minerály (např. vápník, fosfor, hořčík, draslík,...)

Pro obsah rutinu se doporučuje u stavů, kde chceme "vyztužit" a "zpružnit" žíly, tj. např. u křečových žil, hemoroidů, bércových vředů, u zranění (jako je např. podvrtnutí kotníku, pořezání prstu, apod.).

Pohanka neobsahuje lepek.

Pohanka se dá koupit jako mouka, krupice, instantní kaše, těstoviny v obchodech s potravinami nebo ve zdravé výživě a vaří se z ní různé mňamky:-)

Na trhu je také instantní pohankový nápoj, pečivo, křupky,...

Někdy je u bio - výrobku s logem biopotraviny uvedno malinkatým písmem "vyrobeno v Číně".

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.