Co kuřák vdechuje?

Co kuřák vdechuje?

Tabák obsahuje 0,2-5% nikotinu.

Kuřák vdechuje při kouření řadu látek, cca 4000 chemikálií, např. formaldehyd, kyanovodík, benzen, polonium, arzen, kadmium, z nichž některé mohou způsobit rakovinu.

Prachové částečky inhalované v tabákovém kouři musí řasinkový epitel odstranit spolu s hlenem. Činnost řasinkového epitelu však tabákový kouř tlumí (během měsíců) až poškozuje (během let). To usnadňuje bakteriální infekce a je jednou z příčin kuřáckého kašle.

Nikotin podporuje aterosklerózu.  

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.