opařenina

PRVNÍ POMOC 1.: Co mám dělat, když jsem se opařila vařící vodou?

BEZPLATNÁ telefonní linka první pomoci 112, 155.

 

Dejte IHNED ruku s postiženým místem do studené vody.

Pokud jste na postiženém místě oblečená, nezdržujte se svlíkáním a dejte postižené místo do studené vody i s oděvem.

Led nepřikládejte, můžete jej přidat do chladící vody.

Nechte ruku ve vodě a podle rozsahu popálení volejte první pomoc pro další rady.

U chlazení malých dětí POZOR na dlouhé chlazení - může dojít k podchlazení organismu!!

Nic si na "živé maso" nedávejte! Pokud by rána začala "hnisat", lékaři z ní budou všechno odstraňovat (včetně toho, co jste si tam sama dala)!

Maximálně ránu desinfikujte např. Betadine roztokem (POZOR, před použitím léku si pečlivě prostudujte příbalový léták nebo se poraďte s lékařem či s lékárníkem!!) a přiložte sterilní krytí určené pro popáleniny. Kontaktujte svého lékaře nebo volejte lékařskou první pomoc!

Pokud máte na "živém mase" nějaké nečistoty (např.nudle z polévky,..), je nutné je odstranit (rána "z nich" může začít hnisat). Proto volejte lékařskou první pomoc!

U popálenin dětí VŽDY volejte LÉKAŘE!!

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.