Projevy nedostatku hořčíku

NEDOSTATEK hořčíku se může projevit v několika oblastech:1)

1. V oblasti mozku se projeví tlakovými bolestmi hlavy, slabostí a migrenózními příznaky. Může být taky přítomná třeba zhoršená koncentrace, nervozita, vnitřní napětí, strach, deprese,...atd.

2. V oblasti žil a srdce se projeví bolestí za hrudní kostí (musí se při diagnóze rozlišit, zda šlo o nedostatek hořčíku nebo infarkt srdce nebo anginu pectoris) se zrychleným tepem a poruchami srdečního rytmu (extrasystoly komor),...atd.

3. V oblasti svalů se projeví bolestmi temene hlavy, mohou se také objevit třeba ztuhlost i křeče šíjových svalů, ramene, obličejových mimických svalů, žvýkacích svalů, vyskytuje se i mravenčení. Na horní končetině může být svědění, mravenčení až tetanie (= brnění až křeče), na dolní končetině hlavně křeče stehenního a lýtkového svalstva i svalstva prstů, i tady může být mravenčení.

4. V oblasti břicha se projevuje zvýšeným napětím svěračů zažívacího traktu

 

TÝKÁ SE POUZE DOSPĚLÝCH, kteří nejsou chronicky nemocní ani nejde o těhotné, popř. kojící ženy!

Pokud má člověk střední typ nedostatku hořčíku v organismu (což se nemusí projevit problémy uvedenými v bodech 1, 2, 3, 4 = viz. výše) a denně užívá doporučené denní dávky, plně si vyrovná hladiny hořčíku ve svém těle s normou po 90 - 100 dnech. Přitom není dobré zvyšovat doporučenou denní dávku bez konzultace s lékařem!

 

(ZDROJ: 1. Wilhelm Z.: Co je dobré vědět o hořčíku, Praktické lékárenství 3/ 2007)

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.