Je velký problém, když antibiotika nedoberu? Když je mi dobře, proč do sebe cpát "chemii"?

5. Je velký problém, když antibiotika nedoberu? Když je mi dobře, proč do sebe cpát "chemii"?

Když doporučenou dobu užívání antibiotik nedodržíte, může se vám stát, že všechny baktérie, které vám způsobily nemoc nejsou zničeny.

Vy přestanete brát antibiotika a baktérie, které přežily, se "vesele" znovu pomnoží a nemoc je tu zase. Navíc jsou tyto baktérie proti antibiotiku, kterému už byly vystaveny, odolné.

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.