Když antibiotika neberu pravidelně, vadí to moc?

3. Když antibiotika neberu pravidelně, vadí to moc?

Nízká koncentrace antibiotika většinou způsobí, že baktériím nic neuděláte. "Vesele" se množí dále a mohou klidně "přelézat"do dalších tělesných tkání.

Navíc se antibiotiku přizpůsobí, a když jej pak začnete brát pravidelně (protože je vám hůře), tak už proti těmto přizpůsobeným baktériím tato antibiotika nezaberou.

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.