Zneužívání projímadel

Počet stolic je individuální.

Normální jsou také 3 stolice týdně.

Není bez rizika používání projímadel dráždících střevo. Je nebezpečí, že po čase se již nepodaří vyprázdnit střevo bez použití těchto projímadel. Dlouhodobé používání těchto projímadel může narušit rovnováhu vody a elektrolytů v těle.

 

Příčinou závislosti na projímadlech je skutečnost, že při normální stolici se vyprázdní pouze koncová část obsahu střeva. Po požití účinné dávky projímadla, které dráždí tlusté střevo, se vyprázdní celé střevo! Proto trvá delší dobu, než se celé střevo opět zaplní a dojde k nucení na normální stolici (tj. bez užití léků). Pacient ze strachu před další zácpou si vezme dráždící projímadlo znovu dříve, než se celé střevo opět zaplní a dojde k nucení na normální stolici bez projímadla. Proto je nutná trpělivost pacienta!

 

Občas se člověk dočte, v první větě, že nebyla prokázána závislost na projímadlecha a ve druhé větě se pokračuje, že člověk užívá projímadlo bez zvyšování dávky řadu let - tak jestli toto není závislost, když bez svého projímadla se člověk nevykadí..přirozeně, pokud jde o problém s nervovým vedením ve střevech, jde o odůvodněné užívání - ale u zdravých lidí brát denně projímadlo...

 

 

Mladé dívky, které chtějí mít tu správnou figuru podle módního diktátu a užívají projímadla místo jídla, své tělo trápí..měly by navštívit psychologa a s ním zjistit, proč si tak ubližují a proč si myslí, že mít 40kg i s postelí je super! Stačí přece mít při focení dobrého grafika;-)

 

 

 

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.