Když jím hodně vápníku v tabletách, tak se mi ten vápník ukládá do žil.

Ne.

Spíše ho budete vylučovat v nadbytku močí a zbytečně tak ledviny zatěžujete. Proto, sám od sebe si vápník neordinujte, raději jezte kysané mléčné výrobky a potraviny s vyšším obsahem vápníku. Pokud mléčné výrobky nesnášíte, domluvte se se svým praktickým lékařem na užívání tablet vápníku (protože z bezmléčné stravy zřejmě budete mít malý příjem vápníku pro své tělo). Pokud jíte tablety vápníku sám, nechte si změřit hladiny vápníku v krvi a podle výsledku upravte množství vápníku, který užíváte.

V žilách se ukládají látky jiným mechanismem.

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.