Pokud se léčím na epilepsii, nemohu mít děti

Ne.

Záleží na tom, nakolik jsou Vaše záchvaty pod kontrolou.

Pokud chcete otěhotnět, informujte svého neurologa cca 6 - 12 měsíců před tím, než chcete otěhotnět (raději delší dobu před plánovaným otěhotněním). Neurolog se bude snažit Vám nastavit v ideálním případě nejnižší dávku jednoho léku proti epilepsii, který Vaši epilepsii během těhotenství zvládne.

Informujte neurologa dostatečně dopředu, aby byl čas a klid na případné změny léčby.

Když už jste těhotná, změna léčby se nedoporučuje, protože případný záchvat vyvolaný změnou léčby by mohl způsobit "velkou paseku" jak plodu, tak Vám. Navíc je nejkritičtější období pro plod 3 - 8. týden od početí - takže by jste měnila léčbu stejně prakticky až na konci tohoto pro plod nejkritičtějšího období. K vysoce kritickému období pro plod se řadí celý první trimestr (= vývoj orgánů). Ovšem změna léčby se nedoporučuje po celé období těhotenství (přirozeně, pokud k tomu nejsou zvlášť závažné důvody!)

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.