Porucha erekce (ztopoření penisu)

Jako porucha erekce se definuje ztráta schopnosti dosáhnout a udržet erekci dostatečnou k realizaci uspokojivého sexuálního styku; ochabnutí ztopoření před misí do pochvy nebo kdykoliv během sexuálního styku. Musí jít o trvalou neschopnost, tedy trvající minimálně 6 měsíců.

Příležitostné selhání je běžné!

Léčba poruchy erekce se aplikuje, až když muž selhává ve více než 25% pokusů o sexuální styk.

Kvalita erekce klesá s věkem a roste počet poruch erekce (v knize Slovácko sa súdí aj nesúdí stařeček Pagáčů povídajú: když sem byl mladý, tož to bylo pořád. A včíl? Jednú za rok a to ještě musí být přestupné!)

 

Porucha erekce se objevuje často jako první příznak nějakého onemocnění, hlavně srdečně-cévního onemocnění a aterosklerózy (= kornatění tepen = usazeniny na vnitřní straně žil)

 

Porucha erekce postihuje v USA ve věkové skupině od 20 let přibližně 18% mužů, ve věku 40 - 70 let je to 52%, přičemž z toho ve věku 60 - 70let až 67% mužů v USA.

 

ZDROJ:

Šrámková T.: Denní terapie erektilní dysfunkce pro koho a s jakými riziky? Interní Med, 2011; 13(6)

Turčan P.: Erektilní dysfunkce z pohledu sexuologa. Med. praxi 2011; 8(6)

kurzívou - citace autorky

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.