Jaký lék vzít u různých průjmů

 

JAKÉ LÉKY si vzít na průjem - podle příčiny, proč máte průjem - vyberte si z následujcích čtyř možností:

 

  • LÉKY při průjmu "něco jsem snědl a asi tomu "něco" bylo", " možná bylo jídlo už zkažené" (= infekční průjem): Vzít Hylak forte a Endiaron (POZOR, nebrat najednou, ale mezi těmito léky časový rozestup cca 2 hodiny); při průjmu a intenzivním zvracení běžte za lékařem!

 

  • LÉKY při průjmu "snědl jsem hromadu věcí a "splácal jsem páté přes deváté"): vzít Hylak forte a lék ze skupiny adsorbencia (POZOR, nebrat najednou, ale mezi těmito léky časový rozestup cca 2 hodiny) nebo vzít lék pouze ze skupiny adsorbencia

 

  • LÉKY při průjmu z nervozity: vzít Imodium

 

 

Vedle léků vždy dodávat tekutiny + dodržovat jídelníček

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.