Řidičský průkaz a epilepsie

Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel upravuje Vyhláška č. 277/ 2004.

Jen ve stručnosti z této vyhlášky: pokud chcete řidičský průkaz skupiny "B" musíte být alespoň jeden rok bez záchvatů ať s léčbou nebo bez léčby. Po této době můžete zažádat. Konečné slovo má Váš neurolog, který musí rozhodout, jaké je u Vás riziko objevení se epileptického záchvatu. Zároveň musí posoudit, nakolik ovlivňují Vaší pozornost léky, které užíváte.

Přece jen, dostat záchvat, i když bude sekundový, za volantem vozu, může způsobit velkou tragédii a velké výčitky svědomí.

Proto se Vám může stát, že Váš neurolog se začne o možnosti, zda Vám povolí řidičský průkaz, zajímat, až jakmile budete bez záchvatů alespoň dva roky.

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.