Žiju jen jednou, tak si to chci užít - proč se mám kvůli epilepsii, kterou mám, omezovat?

Samozřejmě, brát pravidelně léky je otrava.

Dodržovat životosprávu epileptika je otrava na druhou, ALE

každé narušení životosprávy může být tím, co u vás vyvolá další záchvat!!

Proto, ve spolupráci s neurologem zvolte lék, právě v takové dávce, která Vám počet záchvatů sníží na minimum nebo je úplně eliminuje.

Při dodržování správné životosprávy svému tělu pomůžete, aby vystačilo s tom nejmenší dávkou léku, při které se Vám počet záchvatů zminimalizuje:-) Pokud záchvaty nestačí snížit jeden lék, mohou se užívat najednou až tři antiepileptika (tj. léky proti epilepsii)!

Svému tělu pomáháte, když:

dodržujete pravidelný spánkový režim a odpočinek, dostatek spánku

radikálně omezíte nebo úplně vynecháte alkohol (poraďte se se svým neurologem - zda vůbec alkohol můžete je velmi individuální a záleží např. na druhu záchvatů, na tom, jaký lék berete, v jakém stavu jsou Vaše játra, zda jste při léčbě bez záchvatů, atd.)

pijete dostatek nealkoholických tekutin

vyhnete se přehřátí organismu (tj. např. v létě jste dlouho na sluníčku a nic nealkoholického nepijete)

vyhnete se situacím, které u Vás vyvolávají záchvat: např. blikající diskotéková světla, PC hry, TV; stres, únava = individuální citlivost = někomu záchvat vyvolají, někomu záchvat nevyvolají

dáte si pozor na interakci jiných nových léků popř. bylinek s Vaším antiepileptikem.

Některé léky, popř. bylinky mohou snížit nebo zvýšit množství antiepileptika, které se Vám dostane do těla (= mohly by se objevit nežádoucí účinky antiepileptika nebo záchvaty).

Informaci o interakcích naleznete v příbalovém letáku svého antiepileptika. Proto se před užíváním nového léku, který je uveden v interakci s Vaším antiepileptikem poraďte s lékařem, který Vám takový lék předepsal, popř. v lékárně u "výdeje na recept".

TOPlist

 Upozornění!

Vstoupili jste na stránky, které byly vytvořeny s cílem zpřístupnit studiem a lékárnickou praxí získané informace, jejichž je autorka stránek vlastníkem, veřejnosti a pomoci ji v orientaci v oblasti samoléčení.

Poskytnuté informace v žádném případě nenahrazují komunikaci s lékařem ani lékárníkem.

Před užitím jakéhokoliv léku si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte s lékárníkem nebo s lékařem. Autorka nezodpovídá za chybnou interpretaci informací obsažených na stránkách a není odpovědná za jakékoliv škody, které vzniknou následnými postupy či jednáním, jež jsou provedena na základě obsahu těchto stránek. Léky uvedené na stránkách mají laikům pouze osvětlit problematiku a pomoci v orientaci; jsou-li uvedeny názvy léků, jsou uvedeny nahodile pro orientaci v problematice.

Vstupem na stránky jste potvrdili, že jsem se seznámil/ seznámila s cílem i s omezením těchto stránek.